Polska na Euro2020

EURO U21: Biało-Czerwoni poznali rywali!

Rok przed UEFA EURO 2020 o prymat na Starym Kontynencie powalczą reprezentacje młodzieżowe. W tym gronie, po raz pierwszy od 24 lat, znaleźli się też Polacy! We włoskiej Bolonii odbyło się losowanie grup turnieju finałowego UEFA EURO U21, który zagości w 2019 roku na Półwyspie Apenińskim. Jakie są jego wyniki? 

EURO U21: Biało-Czerwoni poznali rywali!
EURO U21: Biało-Czerwoni poznali rywali!

Podopieczni Czesława Michniewicza w tym losowaniu szczęścia nie mieli, bo trafili do jednej grupy z samymi europejskimi potęgami. Mowa o drużynach narodowych Włoch, Hiszpanii i Belgii. Warto jednak pamiętać, że polskiej młodzieżówce nie dawano już szans w barażach o awans do turnieju finałowego, kiedy to okazało się, że jej rywalem będą Portugalczycy, osiągający znakomite wyniki w kategoriach juniorskich. Tymczasem Dawid Kownacki i spółka pokazali, że stać ich na wszystko (0:1 i 3:1), więc nie można ich skreślać i teraz.

„Na takim turnieju każda grupa jest bardzo mocna. Pojedziemy do Italii walczyć o sukces, nikogo się nie boimy, wierzymy w swoje możliwości. W barażu z Portugalią też skazywano nas na niepowodzenie, a po porażce w Zabrzu może tylko garstka ludzi w nas wierzyła, ale daliśmy radę. Nie narzekam, powiem, że losowanie było chyba idealne pode mnie, bo przecież grałem w klubach z Włoch i Hiszpanii” – powiedział portalowi „Łączy Nas Piłka” (laczynaspilka.pl) Paweł Bochniewicz, który nie mógł pomóc kolegom w barażowym dwumeczu z powodu choroby.

Choć do imprezy pozostało ponad pół roku, to znamy już jej szczegółowy terminarz. UEFA EURO U21 odbędzie się we Włoszech i San Marino, a Polacy zmierzą się tam kolejno z Belgią (16.06.), Włochami (19.06.) i Hiszpanią (22.06.). Półfinały zaplanowano na 27 a finał na 30 czerwca.

Warto również pamiętać o tym, że do strefy medalowej awansują zwycięzcy każdej z trzech grup oraz ekipa z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Cała czwórka wywalczy też automatycznie kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Dla wielu zawodników młodzieżówki będzie to też doskonała okazja do zwrócenia na siebie uwagi selekcjonera Jerzego Brzęczka, a dobry występ na Młodzieżowych Mistrzostw Europy może zaowocować powołaniem do kadry A na UEFA EURO 2020.

Piłkarskie newsy

Biało-Czerwoni wyszarpali trzy punkty w Skopje!

Badys

Bartosz Kapustka trafi do… drugoligowca!

Maks

Łotwa kolejnym przystankiem Bilińskiego

Maks