Euro 2020 Polska na Euro2020

EURO U21 2021: Biało-Czerwoni poznali rywali

Jeszcze nie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, do których awans po 24 latach przerwy wywalczyli podopieczni Czesława Michniewicza, a już rozlosowano grupy eliminacyjne następnej imprezy do lat 21. Kolejną polską młodzieżówkę, rocznik 1998 i młodsze, czeka trudna przerwa.

EURO U21 2021: Biało-Czerwoni poznali rywali
EURO U21 2021: Biało-Czerwoni poznali rywali

Nowa polska drużyna narodowa do lat 21 została powierzona również Czesławowi Michniewiczowi, który udowodnił w minionych dwóch latach, że zna się na rzeczy jak mało kto, więc nie dziwi, iż ponownie postanowiono mu zaufać. O awans do turnieju finałowego UEFA EURO U21, które odbędą się na węgierskich i słoweńskich boiskach w 2021 roku, będzie jednak jeszcze trudniej.

Wszystko przez formułę imprezy, w której wystąpi zaledwie dwanaście ekipy. Przy czym w eliminacjach do wywalczenia jest tylko dziesięć biletów, bo dwa są przydzielone z góry gospodarzom. Jeśli do tego dodamy fakt, że awans wywalczą tylko zwycięzcy każdej z dziewięciu grup, a ostatnią drużynę wyłoni baraż pomiędzy dwoma najlepszymi z drugich miejsc, to okaże się, że to najtrudniejsze eliminacje w historii.

GRUPA 5:
SERBIA
POLSKA
ROSJA
BUŁGARIA
ŁOTWA
ESTONIA

Jak widać, Biało-Czerwoni nie mieli też szczęścia w losowaniu. Co prawda uniknęli największych potęg młodzieżowej piłki na Starym Kontynencie, ale grupa jest szalenie wyrównania i każdy mecz, każdy zdobyty punkt, może okazać się w końcowym rozrachunku na wagę złota.

Kto może poprowadzić do sukcesu reprezentację Polski do lat 21? Wiele wskazuje na to, że jej liderami będą piłkarze, którzy wywalczyli kilka tygodni temu awans do turnieju finałowego MME 2019 ze starszym rocznikiem. Mowa m.in. o Kamilu Jóźwiaku i Sebastianie Szymańskim.

MECZ NA ŻYWO W INTERNECIE!

Piłkarskie newsy

Jerzy Brzęczek o reprezentacji przed eliminacjami!

Badys

Piątek dogonił Cristiano Ronaldo!

Badys

Kolejny reprezentant Polski zagra w Rosji!

Badys