Polska na Euro2020

EURO 2020: Polska w pierwszym koszyku!

We wtorek 20 listopada reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Portugalią w swoim ostatnim meczu Ligi Narodów UEFA. Jeden zdobyty na wyjeździe punkt nie zmienił naszej sytuacji w tych rozgrywkach, ale może mieć ogromne znaczenie w przyszłości!

Podopieczni Jerzego Brzęczka przegrywali z Portugalczykami do przerwy 0:1, ale w drugiej połowie zdołali wyrównać po bramce Arkadiusza Milika z rzutu karnego. Pomimo blisko dwóch kwadransów gry z przewagę jednego zawodnika nie udało się zdobyć zwycięskiego gola, ale z punktu widzenia układu tabeli Ligi Narodów nie miało to i tak żadnego znaczenia, bo już wcześniej nasz spadek do Dywizji B tych rozgrywek był przesądzony.

Wczorajszy rezultat miał jednak kolosalne znaczenie, jeśli chodzi o rozstawienie w losowaniu grup eliminacji do Mistrzostw Europy w 2020 roku. Dzięki jednemu punktowi wywalczonemu w Guimaraes reprezentacja Polski utrzymała miejsce w pierwszym koszyku, dzięki czemu przynajmniej w teorii droga do finałów UEFA EURO 2020 będzie łatwiejsza.

SKŁAD PIERWSZEGO KOSZYKA:
Anglia, Holandia, Portugalia, Szwajcaria, Belgia, Francja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Polska

Jak widać z powyższego zestawienia, dzięki wtorkowemu remisowi z drużyną aktualnych mistrzów naszego kontynentu w kwalifikacjach do UEFA Euro 2020 unikniemy pojedynków z prawdziwymi potęgami. Tak naprawdę w pierwszym koszyku brakuje tylko jednego giganta, Niemców.