Typy Euro 2020

EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali

W poniedziałek 3 grudnia kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski uczestniczył w konferencji prasowej z okazji otwarcia pierwszego w naszym kraju salonu firmowego marki Huawei, której napastnik jest ambasadorem. Spotkanie to posłużyło też dziennikarzom do uzyskania komentarza na temat rywali polskiej drużyny w eliminacjach UEFA EURO 2020.

EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali
EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali

Przypominamy, że do losowania wspomnianego na wstępie doszło w niedzielę w Dublinie, gdzie poznaliśmy skład aż dziesięciu grup kwalifikacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które w 2020 roku po raz pierwszy w historii odbędą się w aż 12 krajach i weźmie w nich udział rekordowa liczba drużyn, bo aż 24.

Podopieczni Jerzego Brzęczka mieli mnóstwo szczęścia w losowaniu, któremu sprzyjało też rozstawienie w pierwszym koszyku, dzięki któremu udało się uniknąć wszystkich europejskich potęg. Tym samy Biało-Czerwoni o udział w turnieju finałowym powalczą z Austrią, Izraelem, Słowenią, Macedonią i Łotwą.

„Początek eliminacji będzie kluczowy, zwłaszcza spotkanie z Austrią. Myślę, że to będzie jeden z trudniejszych pojedynków kwalifikacji.Eliminacje będą dynamiczne, krótkie, wcześniej były przecież bardziej rozłożone. Czasu nie będzie, musimy jak najszybciej nastawić się na trudne mecze. Nie możemy odpuścić nawet na chwilę, niezależnie z kim będziemy grali”  – powiedział popularny „Lewy”.

Kapitan polskiej drużyny narodowej zwrócił też uwagę, że najtrudniejsze będą potyczki rozgrywane na wyjeździe. Taką będzie wspomniany przez napastnika mecz z Austrią, który rozegramy już 21 marca. Trzy dni później czeka nas domowe starcie z Łotwą.

Piłkarskie newsy

Eliminacje EURO 2020: Czterech poza kadrą na Łotwę!

Badys

Gdzie obstawiać mecze Euro 2020?

Maks

Sławomir Peszko żegna się z reprezentacją!

Badys