Euro 2020 Polska na Euro2020

Eliminacje UEFA EURO 2020: Polska podejmie Izrael

Już w poniedziałek 10 czerwca o godzinie 20:45 na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się czwarty pojedynek reprezentacji Polski w Eliminacjach UEFA EURO 2020. Dziś przed pierwszym gwizdkiem sędziego odbyła się oficjalna konferencja prasowa przedstawicieli naszej drużyny narodowej przed starciem z Izraelem.

Eliminacje UEFA EURO 2020: Polska podejmie Izrael (Fot.:PZPN/LączyNasPiłka)
Eliminacje UEFA EURO 2020: Polska podejmie Izrael (Fot.: PZPN/LączyNasPiłka)

Udział w niedzielnym spotkaniu z dziennikarzami wzięli selekcjoner Jerzy Brzęczek oraz golkiper Łukasz Fabiański, który w związku z urazem i operacją Wojciecha Szczęsnego został bramkarzem numer jeden naszej kadry.

Obaj uczestnicy oficjalnej konferencji prasowej przestrzegali przed lekceważeniem niżej notowanego rywala, zwracając uwagę na jego dotychczasowe wyniki, które wywindowały Izraelczyków na wicelidera grupy.

„TO BARDZO DOBRZE ZORGANIZOWANY I SKUTECZNY ZESPÓŁ. MUSIMY BYĆ CZUJNI JAKO DRUŻYNA, ŻEBY NIE POZWOLIĆ STRZELIĆ SOBIE GOLA. NASI RYWALE POTWIERDZILI W MINIONYCH MECZACH, ŻE SĄ DOBRZE ZORGANIZOWANI I WYSZKOLENI TECHNICZNIE. TO BYŁO WIDOCZNE W SPOSOBIE GRY I STWARZANIU SYTUACJI PODBRAMKOWYCH. MECZ Z ŁOTYSZAMI NA WYJEŹDZIE UŁOŻYŁ SIĘ IM BARDZO DOBRZE, BO SZYBKO ZDOBYLI BRAMKĘ PO RZUCIE WOLNYM ZAHAVIEGO. NASTĘPNE BRAMKI ZOSTAŁY STRZELONE JUŻ W DRUGIEJ POŁOWIE. ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ, ŻE TA DRUŻYNA GRA BARDZO DOBRZE W PIŁKĘ” – ocenił Jerzy Brzęczek.

Szkoleniowiec Biało-Czerwonych był również pytany o wyjściowy skład reprezentacji Polski na mecz z Izraelem, ale na to pytanie nie chciał odpowiedzieć wprost, informując jedynie, że decyzja zapadnie po ostatnim treningu, a więc dopiero w dniu meczowym. Kibice poznają ją na około godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Swoje typy mają jednak dziennikarze, zwłaszcza korespondenci akredytowani przy kadrze, którzy w zasadzie są zgodni, co do tego, jaką jedenastkę dziś zobaczymy od pierwszej minuty.

Przewidywalny skład reprezentacji Polski: Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek, Rybus – Grosicki, Krychowiak, Klich, Zieliński – Piątek, Lewandowski.

Jak widać powyżej, wiele wskazuje na to, że nie tylko zagramy w ustawieniu z dwoma napastnikami, ale zmiany nastąpią też na bokach. Na lewą stronę obrony ma wskoczyć Maciej Rybus (w jedenastce zajmie miejsce Tomasza Kędziory), a w miejsce Przemysława Frankowskiego może zostać przesunięty Maciej Rybus.

Szukasz typu bukmacherskiego na mecz Polska – Izrael? Sprawdź na Blogu Sport1!

Piłkarskie newsy

Biało-Czerwoni wyszarpali trzy punkty w Skopje!

Badys

Robert Gumny Młodzieżowcem Lipca PKO Banku Polskiego!

Badys

Ranking FIFA: Polska w górę

Badys