Euro 2020 Polska na Euro2020

Eliminacje EURO 2020: Czterech poza kadrą na Łotwę!

Reprezentacja Polski w piłce nożnej już w niedzielę 24 marca rozegra drugie spotkanie w ramach kwalifikacji Mistrzostw Europy 2020. Rywalem Biało-Czerwonych będą Łotysze. Teoretycznie naszą drużynę czeka spacerek, ale sprawę może nieco skomplikować wirus, który zaatakował kilku graczy.

EURO 2020: Lewandowski ocenił grupowych rywali
Eliminacje EURO 2020: Czas na drugie zwycięstwo!

Taką informację zdradził na oficjalnej konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Łotwą sam Jerzy Brzęczek, który zapytany o sytuację zdrowotną wyjawił, że po powrocie z Austrii pojawił się nieoczekiwany problem.

„Niestety mamy małą epidemię w drużynie. U zawodników występuje bóle gardła, przeziębienie. W tej grupie jest także Krzysztof Piątek. W dzisiejszym treningu udziału nie weźmie Jan Bednarek i Bartosz Bereszyński. Zastanawialiśmy się nad Krzysztofem, ale wyjdzie trenować i zobaczymy jego dyspozycję. Mateusz Klich także ma pewne dolegliwości. W kadrze jest infekcja, która zaatakowała zawodników, ale sztab medyczny walczy, żeby postawić ich na nogi. Mam nadzieję, że będą gotowi do meczu z Łotwą. To, w jakim ustawieniu wyjdziemy, zdecyduje to ilu będzie zdrowych zawodników” – powiedział w sobotę selekcjoner.

Dziś wiemy już na pewno, że przeciwko Łotyszom nie zagrają Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński i Szymon Żurkowski , którzy nie znaleźli się w 23-osobowej kadrze na mecz.

Dwóch pierwszych wyeliminowała choroba, a Kamiński nabawił się urazu mięśniowego. Żurkowski przegrał z kolei sportową rywalizację o miejsce w kadrze m.in. z Karolem Linettym.

Pomocnik Górnika Zabrze już w poniedziałek razem z Robertem Gumnym pojedzie na zgrupowanie młodzieżówki, która we wtorek zmierzy się z Serbią w Grodzisku Wielkopolskim.

Piłkarskie newsy

Łotwa kolejnym przystankiem Bilińskiego

Maks

Bukmacher LvBET z bonusem na Ligę Narodów!

Maks

Eliminacje EURO 2020: Polska zaczyna od zwycięstwa!

Badys