Polska na Euro2020

Eliminacje EURO 2020: Brzęczek zadowolony z wyników, ale z gry mniej

Reprezentacja Polski w piłce nożnej wygrała drugi mecz eliminacji UEFA EURO 2020 i znajduje się na czele grupy „G” z kompletem punktów. Śmiało jednak można powiedzieć, że póki co wyniki są lepsze niż sama gra, co poniekąd przyznał też selekcjoner.

Jerzy Brzęczek powołał kadrę na pierwsze mecze eliminacji EURO 2020!

W niedzielnym spotkaniu z Łotwą, które zostało rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie, Biało-Czerwoni długo męczyli się z niżej notowanym rywalem, ale w ostatnim kwadransie udało się dwukrotnie posłać piłkę do siatki i tym samym zapewnić zwycięstwo (2:0) oraz trzy cenne punkty.

Na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski i Kamil Glik. Kapitan polskiej drużyny narodowej trafił po ośmiu meczach posuchy, wykorzystując w 76. minucie precyzyjne dośrodkowanie Arkadiusza Recy. Głową trafił też stoper AS Monaco, który wykończył centrę Kuby Błaszczykowskiego.

Pomimo zwycięstwa nie ma jednak co ukrywać, że reprezentacja zagrała słabo i bez pomysłu. Nie brakowało serducha, ale po raz kolejny wyszło na jaw, że gra w ataku pozycyjnym nie jest naszą mocną stroną. Pisząc krótko, źle się to oglądało.

„Przed dzisiejszym potkaniem mówiłem, że to nie będzie łatwy mecz. Potwierdziło się to na boisku. Ciężko było nam zwłaszcza w tych pierwszych dwudziestu minutach. Graliśmy za wolno, zanotowaliśmy wiele strat. Myślę, że później wyglądało to trochę lepiej. Łotysze przeprowadzili bardzo groźną akcję, gdy było zero do zera i mogło się to zakończyć strzelonym golem. Interwencja Kamila Glika była skuteczna i bramki nie straciliśmy. To był kluczowy moment. Jesteśmy zadowoleni, bo mamy sześć punktów, trzy strzelone gole i zero straconych” – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Kolejne spotkania o punkty w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy 2020 już po zakończeniu sezonu klubowego. 7 czerwca zagramy na wyjeździe z Macedonią Północną, a trzy dni później podejmiemy na PGE Narodowym reprezentację Izraela.