Euro 2020 Polska na Euro2020

Dramat Kamińskiego szansą dla stopera zabrzan?

Obrońca VfB Stuttgart, Marcin Kamiński, przeszedł kilka dni temu operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, co wiąże się z kilkumiesięczną pauzą. Katowicki „Sport” donosi, że jego miejsce w kadrze Jerzego Brzęczka może zająć 23-letni Paweł Bochniewicz z Górnika Zabrze.

Popularny „Bochen” latem definitywnie rozstał się z włoskim Udinese Calcio, gdzie nie potrafił przebić się do pierwszego zespołu. Pomimo ofert z angielskich i niemieckich klubów, Wigan Athletic i Arminii Bielefeld, zdecydował się pozostać w Zabrzu, gdzie spędził ostatnie półtora roku na wypożyczeniu. Z Górnikiem związał się dwuletnią umową. Decydująca była ścieżka rozwoju, jaką Przedstawili mu Marcin Brosz i Artur Płatek. Ma go ona zaprowadzić nie tylko do mocniejszego klubu zagranicznego, ale również do reprezentacji Polski.

„Reprezentacja? Każdy ma taki cel. Ta rywalizacja jest jednak bardzo duża. Boisko wszystko weryfikuje, jeśli będę dobrze grał, to pociągnie to wszystkie decyzje czy transfer czy grę w kadrze. Ja muszę się teraz skoncentrować na jak najlepszej grze dla Górnika. Jeśli będzie ona naprawdę dobra, to te wszystkie rzeczy o których rozmawiamy nadejdą” – tłumaczy Paweł Bochniewicz rozmowie z Michałem Zichlarzem dla katowickiego „Sportu”.

Szansa dla byłego już stopera polskiej młodzieżówki może nadejść szybciej, niż się wszystkim wydaje. W końcu nie przez przypadek na piątkowym meczu Górnika z KGHM Zagłębiem Lubin (1:0) pojawił się skaut pierwszej reprezentacji, Radosław Gilewicz, co wychwyciły kamery telewizyjne.

„Bochen” w spotkaniu spisał się bez zarzutu w defensywie. Ponadto jego przerzut zainicjował akcję bramkową. Nie zabrakło też innych ofensywnych akcentów, jak np. ogranie w narożniku Bartosza Kopacza, któremu gracz zabrzan założył efektowną siatkę piętą.

Paweł Bochniewicz ma niemal identyczną charakterystykę, jak kontuzjowany Marcin Kamiński. Jest lewonożny i potrafi wyprowadzać piłkę. Czy już we wrześniu otrzymasz szansę od Jerzego Brzęczka? Wiele na to wskazuje.


Legalny bukmacher STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Sebastian Walukiewicza w Serie A! Rekordowy transfer.

Badys

Duży spadek Polski w najnowszym rankingu FIFA

Maks

Ostatni test kadry

Badys