Euro 2020

Czy gospodarze muszą grać w eliminacjach Euro 2020?

Jakie drużyny nie muszą brać udziału w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020? Czy gospodarze mają zapewnione „z automatu” miejsce w turnieju?

Czy gospodarze muszą grać w eliminacjach Euro 2020?
Czy gospodarze muszą grać w eliminacjach Euro 2020?

Zazwyczaj gospodarze mistrzostw Europy nie muszą brać udziału w eliminacjach. Tak było chociażby na Euro 2012, kiedy to Polska i Ukraina nie musiały martwić się o miejsce w imprezie, którą organizowały. Były to w historii naszego kraju dopiero drugie mistrzostwa i – niestety – nie będziemy ich bardzo dobrze wspominać.

Gospodarze Euro 2020 to – wyjątkowo – więcej niż dwa czy nawet trzy kraje. I właśnie dlatego UEFA postanowiła, by na to wydarzenie musiał kwalifikować się dosłownie każdy. Miejsca nie mogą być pewni nawet obrońcy tytułu i w tej kwestii na pewno już nic się nie zmieni.

Pierwsza szansa na zdobycie kwalifikacji do Euro 2020 do zwycięstwo w Lidze Narodów. Reprezentacja Polski w tych rozgrywkach spadła z dywizji A i tym samym zaprzepaściła jedną z dwóch szans, by zapewnić sobie miejsce na zbliżających się mistrzostwach Starego Kontynentu.

Chcecie dowiedzieć, w jakich godzinach mecze Euro 2020 będą się rozpoczynać? Możecie to sprawdzić w naszym portalu już teraz!

Piłkarskie newsy

Kamil Grosicki wyróżniony w Hull City

Maks

Reprezentacyjni napastnicy wciąż imponują skutecznością

Badys

Finał Euro 2020. Kiedy i gdzie?

Maks