Euro 2020 Polska na Euro2020

Brzęczek zdecydował: Fabiański bramkarzem numer jeden na jesienne mecze eliminacji!

Jednak Łukasz Fabiański, a nie dotychczasowy numer jeden, Wojciech Szczęsny, stanie w bramce reprezentacji Polski w jesiennych spotkaniach eliminacji UEFA EURO 2020. To najbliższe, ze Słowenią, już jutro!

Eliminacje UEFA EURO 2020: Polska podejmie Izrael (Fot.:PZPN/LączyNasPiłka)
Brzęczek zdecydował: Fabiański bramkarzem numer jeden na jesienne mecze eliminacji!

Selekcjoner Jerzy Brzęczek swoją decyzję ogłosił podczas czwartkowej, oficjalnej konferencji prasowej przed wyjazdową potyczką ze Słowenią, która będzie piątym meczem Biało-Czerwonych podczas kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020.

„Przekazałem już taką informację zawodnikom. Na tę chwilę numerem jeden na mecze jesienne będzie Łukasz Fabiański. Wiosną bronił Wojtek, ale niestety później doznał kontuzji i w czerwcowych meczach już nie wystąpił. Zastąpił go Łukasz, który prezentował się dobrze. Na pewno to trudna decyzja dla selekcjonera mając w kadrze bramkarzy na światowym poziomie. Łukasz i Wojtek są na siebie skazani, musieli wcześniej pogodzić się z takimi decyzjami. I w Arsenalu i w reprezentacji. Zdaję sobie sprawę, że może pojawić się rozczarowanie, gdy ktoś nie jest numerem jeden, ale taka jest rola trenera” – wyjaśnił Jerzy Brzęczek.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że w dotychczasowych meczach eliminacji polska drużyna narodowa zdobyła komplet punktów, nie tracąc przy tym nawet jednej bramki.

Tym razem o czyste konto może być jednak o tyle trudniej, że najprawdopodobniej zabraknie Kamila Glika, który przez całe zgrupowanie borykał się z urazem mięśniowym.

Cashback w BetClic

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Piłkarskie newsy

Szczęsny w ogniu krytyki zagranicznych mediów

Maks

Biało-Czerwoni wyszarpali trzy punkty w Skopje!

Badys

Reprezentacja Polski nie dla Krakowa

Maks