Polska na Euro2020

Brzęczek podał pierwsze powołania

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek, podał swoje pierwsze powołania. Wśród zawodników desygnowanych na pojedynki z Włochami i Irlandią zabrakło kilku „pewniaków”.

Brzęczek podał pierwsze powołania
Brzęczek podał pierwsze powołania

Piłkarze reprezentacji naszego kraju na początku września weźmą udział w pierwszym spotkaniu w ramach Ligi Narodów. Biało-Czerwoni zmierzą się w nim z Włochami, których zabrakło na ostatnich mistrzostwach świata w Rosji.

Sztab szkoleniowy będzie mógł sprawdzić swoich podopiecznych również w sparingu z Irlandią. Nic nie wskazuje jednak na to, by jakiekolwiek najbliższe spotkanie kadry miało być potraktowane łagodnie.

Co nie powinno nikogo dziwić, Jerzy Brzęczek w swoich powołaniach pominął piłkarzy Legii Warszawa, która w ostatnim czasie spisuje się poniżej krytyki. Niespodzianką może być za to brak wśród wybrańców Kamila Grosickiego czy Sławomira Peszki. Tych dwóch ostatnich było w czasach Nawałki typowymi „pewniakami”.

Przypominamy, że Liga Narodów to rozgrywki, które potrafią zapewnić miejsce podczas mistrzostw Euro 2020.

Reprezentanci Polski powołani na wrześniowe mecze:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Adam Dźwigała, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Rafał Pietrzak, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Maciej Makuszewski, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

Piłkarskie newsy

Ranking FIFA: Polska w górę

Badys

Bonus bukmacherski na sparing Polaków

Maks

Gospodarze Euro 2020

Maks