Euro 2020 Polska na Euro2020

Brzęczek odesłał młodzieżowców

Trójka młodych piłkarzy opuściła zgrupowanie reprezentacji Polski, która w Warszawie przygotowuje się do meczów eliminacji mistrzostw Europy 2020 z Macedonią Północną i Izraelem – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym polskiej federacji piłkarskiej.

Kownacki nie zagra z Austrią i Łotwą!
Kownacki nie zagra z Austrią i Łotwą!

Mowa o reprezentantach polskiej młodzieżówki, która przygotowuje się w Grodzisku Wielkopolskim do udziału w czerwcowym turnieju finałowym UEFA EURO U21 we Włoszech. Tymi zawodnikami są oczywiście Dawid Kownacki, Robert Gumny i Sebastian Szymański.

Niestety nie wszyscy wrócą pod skrzydła Czesława Michniewicza zdrowi. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Jerzy Brzęczek poinformował, że popularny „Kownaś” nabawił się urazu.

„Niestety, ale w trakcie dzisiejszych zajęć urazu doznał Dawid Kownacki i jest to wiadomość, która mnie mocno martwi. Stało się to bez kontaktu z przeciwnikiem. Podczas próby strzału zawodnik nieczysto trafił w piłkę i zakłuł go mięsień dwugłowy. Po południu pojechał z doktorem Jackiem Jaroszewskim na badania, ale jeszcze nie wiemy, jak poważny jest to uraz” – powiedział szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Dziś już wiemy, że doszło do mikronaderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczyło udział kapitana młodzieżowki w piątkowym meczu z Macedonią Północną w Skopje oraz w poniedziałkowym spotkaniu z Izraelem na PGE Narodowym w Warszawie.

Jak czytamy w komunikacie PZPN, w Grodzisku Wielkopolskim wdrożone zostanie leczenie, które ma umożliwić Dawidowi udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy we Włoszech.

Piłkarskie newsy

Wielkie zwycięstwo Biało-Czerwonych!

Badys

Lewandowski dostanie wolne od trenera

Maks

Reprezentanci Polski poznali swoich rywali w Europie

Badys