Euro 2020 Polska na Euro2020

Biało-Czerwoni wyszarpali trzy punkty w Skopje!

Zwycięstwem 1:0 zakończył się piątkowy mecz reprezentacji Polski, która mierzyła się na wyjeździe z drużyną narodową Macedonii Północnej. Bramkę na wagę zwycięstwa, jedyną w tym spotkaniu, zdobył wprowadzony po przerwie Krzysztof Piątek.

Biało-Czerwoni wyszarpali trzy punkty w Skopje!

Tym samym Biało-Czerwoni mają na swoim koncie komplet punktów po trzech pierwszych meczach Eliminacji UEFA EURO 2020. Przypominamy, że wcześniej podopieczni Jerzego Brzęczka pokonali również na wyjeździe Austrię (2:0) i u siebie Łotwę (1:0). Selekcjoner zdaje sobie jednak sprawę, że póki co wyniki są lepsze niż gra.

„Te pierwsze spotkania eliminacyjne nie są na takim poziomie, jakbym tego chciał. Szukamy odpowiedniego rozwiązania, klucza. Ważną kwestią jest jednak, że pomimo słabszych początków, później odnajdujemy swój rytm. Mimo wszystko to nie jest to satysfakcjonujące. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze plan taktyczny możemy przenieść na całe spotkanie. Nie realizujemy tego jak należy. Mamy za dużo niedokładnych podań. Na pewno stać nas na zdecydowanie lepszą grę” – ocenił na chłodno Jerzy Brzęczek na pomeczowej konferencji prasowej.

Według zdecydowanej większości ekspertów i komentatorów, ale też kibiców, receptą na poprawę jakości gry powinno być konsekwentne stawianie na ustawienie z dwójką napastników. W chwili obecnej konkretnie na duet Lewandowski-Piątek, mając w pamięci, że do dyspozycji jest również Arkadiusz Milik.

Wnioski oczywiste po tym, co zobaczyliśmy wczoraj. Bezbarwną grę naszej ekipy w pierwszej odsłonie odmieniło wprowadzenia Krzysztofa Piątka po przerwie, który zdobył zresztą tę decydującą bramkę. Ale też generalnie odciążył „Lewego” i zapewnił mu więcej swobody na boisku.

„Widać, że zaczynamy się dobrze rozumieć. Próbowaliśmy grać do siebie, szukaliśmy się wzajemnie. Mam więc nadzieję, że w następnym meczu zagramy na dwóch napastników” – ocenił „Il Pistolero” występ u boku Roberta Lewandowskiego.

Czy kolejny zobaczymy już w najbliższy poniedziałek, kiedy zmierzymy się na PGE Narodowym w Warszawie z Izraelem? Wszystko na to wskazuje. W ustawieniu 1-4-4-2 wyglądamy bowiem zdecydowanie lepiej niż z tylko jednym napastnikiem na boisku.

Piłkarskie newsy

Kownacki nie zagra z Austrią i Łotwą!

Badys

Znamy też nazwiska powołanych do młodzieżówki

Badys

EURO 2020: CONEXT 19 oficjalną piłką eliminacji

Badys